Twitter RT Ne İşe Yarar?
Twitter RT Ne İşe Yarar?

Twitter kullanıcılarının en çok kullandığı terim retweet’tir. Retweet'in anlamı, kullanıcılarınızın beğendikleri ve görüp paylaşmak istedikleri diğer kullanıcıların tweet paylaşımlarını, retweet ederek kendi hesaplarında paylaşmalarıdır. Daha Türkçe bir terim ile yeniden paylaşmaktır. Bu sayede bir sözünü, bir fotoğrafı beğendiğiniz kullanıcının paylaşımını, kendi hesabınıza paylaşma imkânı buluyorsunuz.

Twitter’da Paylaştığınız RT Nerede Görülmektedir?

Bir paylaşımı beğendiğiniz ve retweetlediğiniz zaman gönderi, ana sayfanızda yazan birinin kullanıcı adı ile paylaşılmaktadır. Retweet’ler aynı zamanda tweet'i retweetleyen kişinin adı ve retweet simgesi ile paylaşılmaktadır. Retweet paylaşımlarını diğer paylaşımlardan ayırt etmek oldukça kolaydır. Kendi zaman akışınız da bir başka kullanıcıdan gelen bir içerik görürseniz, paylaşılan tweet’in içinde retweet bilgisine bakarak, kullanıcının takip ettiği biri olduğunu görebilirsiniz.

  • Başkaları tarafından gönderileriniz retweetlenirse, ana sayfanızda bildirim sekmenize bakarak, burada paylaştığınız tweet’lerin kimler tarafından ne zaman retweetlendiğini görebilirsiniz. Ayrıca tweet'in ayrıntılar sekmesine bakarak, tweet’inize kaç yorum eklendiğini ve yorum eklenmiş retweet’leri görebilirsiniz.
  • Takip ettiğiniz kullanıcıların retweetlediği tweet’leri kendi zaman akışınız da görebilirsiniz. Engellenen hesapların retweetlediği gönderileri görüntüleyemezsiniz.

İlginizi çekebilir: Twitter RT Satın Al

Twitter’da RT Kapatılması, Geri Alınması, Silinmesi Nasıl Yapılır?

  •  Tüm hesaplardan gelen retweet’leri kapatma ihtimaliniz yoktur. Sadece gönderilerini, içeriklerini beğenmediniz kullanıcıların retweetlerini görmek istemiyorsanız, hesap profil sayfasına girerek, retweet’leri kapat seçeneğini işaretleyip kapatma işlemini yapabilirsiniz.
  • Retweet'lerinizi paylaştınız ve geri almak istiyorsanız, paylaştığınız tweet'in üzerinde bulunan retweet simgesi üzerine tıklayarak, paylaşımınızı geri alabilirsiniz. Bu sayede retweet'iniz zaman akışınızdan kaldırılır.
  • Paylaştığınız bir retweet artık zaman akışınız da görünmüyorsa, orijinal tweet yazarı tarafından silindiyse ya da yazar artık twitter kullanmıyor, hesabına ulaşılamıyor, erişim izni verilmiyorsa, retweet’iniz artık sayfanızda görülmez.
  • Bir gönderiyi beğendiğiniz halde Lig retweetleyemiyorsanız, kullanıcıların profil sayfası veya tweet'leri üzerinde kilit simgesi olup olmadığına bakmalısınız. Bu işareti görüyorsanız, kullanıcıların tweet’leri korumalıdır ve içerikleri retweetleyemezsiniz.
Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip