Instagram Reels 30 Saniye Olmuyor Ne Yapabilirim?
Instagram Reels 30 Saniye Olmuyor Ne Yapabilirim?

Instagram reels videolarını 15 saniye çekebildiğiniz gibi 30 saniyelik olarak çekebilmeniz mümkündür. Bazen Instagram kullanıcıları reels videolarının 30 saniye olmaması durumları ile karşılaşabilmektedirler. Öncelikle Instagram reels bölümüne gelmek için, uygulamada hikaye bölümünden reels videolarına girmelisiniz. Bu bölüme girdikten sonra yan taraftaki seçeneklerde 30 saniye ayarını göremiyorsanız, bunun nedenleri ve çözümleri aşağıdaki gibidir.

  • Hesabınızı bir kısıtlama geldiyse, bu ayarı görememenize neden olabilir. Bunu kontrol etmelisiniz. Hesabınızdaki kısıtlamanın süresi bittiğinde, 30 saniyelik videolar çekebilmenizde mümkün olacaktır.
  • Hesabınızdaki bu sorun bir kısıtlamadan kaynaklanmıyorsa, Instagram uygulamanızın son sürüme dahil olup olmadığına bakmalısınız. Güncel olmadığını fark ettiğinizde, uygulamayı güncelleyip, bu sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.
  • Yukarıdaki durumlar sorunu çözmeye yetmediyse, Instagram uygulamasını silip tekrar yüklemeniz önerilmektedir.
  • Tüm bu işlemlerin ardından hâlâ reels videolarınızı 30 saniye olarak çekemiyorsunuz, sorun bildirimi yapabilirsiniz. Sorun bildirimi için, ayarlar bölümündeki yardım kısmını kullanabilirsiniz.

Instagram Reels Açılmıyor Ne Yapabilirim?

  • Yeni olan Instagram hesabınız varsa, aktifleştirdiğinizden emin olmalısınız. Hesabınız aktif değilse, aktifleştirerek tekrar denemelisiniz.
  • Instagram uygulamasının güncel olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bu sorun güncellenmeme kaynaklı olabilir.
  • Hesabınıza aldığınız bir kısıtlama bu soruna neden olur. Hesabınızı bir kısıtlamanın varlığının olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
  • İnternet bağlantınızda yaşadığınız bir sorun bu duruma neden olabilir. Kontrol etmelisiniz.
  • Instagram hesabınızı dondurup, tekrar aktifleştirdiyseniz, bu özelliği birkaç gün kullanamayabilirsiniz. Kullanabilmeniz için beklemeniz gerekebilir.

İlginizi çekebilir: İnstagram takipçi satın al

Instagram Reels Video Yüklenemiyor Ne Yapabilirim?

Instagram reels video yükleme sorununa, videonun formatının uygun olmaması ya da telefon belleğinin dolu olması neden olmaktadır. Yükleyeceğiz videonun formatının uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz eğer formatı uygunsa, telefon belleğinizin dolu olmasından kaynaklı bir sorun oluşmuştur. Telefon belleğinizi temizleyebilmek için, cihazınızdan uygulamalar kısmına girerek, Instagram uygulamasının verilerini silmeniz halinde bu sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip