Instagram Hikaye Özellikleri Nedir?
Instagram Hikaye Özellikleri Nedir?

Instagram’ın son zamanlarda getirdiği ve çok sevilen özelliklerinden biri de hikayelerdir. Bu hikayeler özelliğiyle paylaşılan gönderiler sadece 24 saat süre boyunca kalırlar. 24 saat dolunca otomatik olarak silinirler. Tabii hikayelerin tek özelliği bu değil. Hikayeler özelliğini kullanmak isterseniz bu özellik size birbirinden farklı filtre özellikleri sunacaktır. Bu filtreler sayesinde paylaşacağınız gönderilerin renklerini daha canlı veya daha soluk bir şekilde paylaşabilirsiniz. Ayrıca filtreleri kullanarak siyah- beyaz fotoğraflar oluşturup farklı bir fotoğraf da oluşturabilirsiniz. Instagram hikayelerin özellikleri bununla da sınırlı kalmıyor tabii. Dilerseniz bu fotoğrafların üzerine yazılar yazabilirsiniz. Hem de bu yazıların renklerini, şekillerini, arka planlarını kişiselleştirip kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.

Instagram Hikayelere Müzik Ekleme

Instagram’ın hikaye özelliğini kullanarak burada paylaştığınız gönderilerin altına istediğiniz müziği ekleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler de oldukça basit. Örneğin, hikayenizde bir fotoğraf paylaşmak istiyorsunuz. Bunun için öncelikle hikaye ekle butonuna basın. Ardından yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçin ve ekranda üst köşede bulunan gülen yüz sembolüne sahip olan etiketler butonuna dokunun. Dokunduğunuzda karşınıza çıkan menüden müzik seçeneğine tıklayın ve hangi şarkının çalmasını istiyorsanız o şarkının adını yazın. Ardından bu şarkının hangi kısmının çalınmasının ayarlarını yapıp gönder butonuna tıklayın. Tüm işlemler bu kadardır, artık hikayenizde istediğiniz şarkıları çalabilirsiniz.

Instagram Hikayelerde En Çok Kullanılan Özellikler

Instagram kullanıcıları hikayelerinde en çok müzik özelliğini, konum özelliğini, etiketleri, anketleri kullanıyor. Tüm bunları denemek için yapmanız gereken bir hikaye paylaşmak. Hikaye paylaşırken üstte bulunan etiketlere tıklayarak saat, geri sayım, test, anket gibi özelliklere ulaşabilirsiniz. Etiketlerin yanında bulunan çizgiye dokunarak çizgiler çizebilir; harf simgesine dokunarak da yazılar yazabilirsiniz. Bu sayede hikayeleriniz çok daha havalı olacaktır.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip