Instagram’da Hikâyeye Müzik Ekleme?
Instagram’da Hikâyeye Müzik Ekleme?

Instagram hikâyelerinize kolaylıkla müzik ekleyebilirsiniz. Uzun süreden beri Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu özellik, tüm kullanıcılara hikâyelerinde müzik paylaşabilme olanağı sağlamaktadır. Bu özellik içerisinde dilediğiniz bütün müziklere ulaşabilirsiniz. Instagram hikâyelerine kullanıcılar, fon müziği de ekleyebilmektedirler. Peki, Instagram hikâyeye müzik eklenirken ne yapılır? Bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

  • İlk yapmanız gereken Instagram uygulamasından hikâye kısmına girmenizdir.
  • Bu kısımda isterseniz yeni bir gönderi oluşturabilirsiniz ya da galerinizdeki eski fotoğraflar ve videolarınızdan birini seçerek gönderi oluşturabilirsiniz.
  • Takipçilerinizle paylaşmak istediğiniz paylaşımı belirledikten sonra, karşınıza çıkan ekranı yukarı doğru kaldırmanız gerekmektedir.
  • Ardından müzik simgesini görebilirsiniz. Bu simgeye tıklamalısınız.
  • Bu kısımdan eklemek istediğiniz müziği aratarak, hikâyelerinize kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Instagram’da Hikâyede Müzik Süresi Nasıl Ayarlanır?

Hikâyelerinize eklemek istediğiniz müziği belirledikten sonra bazı ayarlamalar yapabilirsiniz. Bu ayarlardan hikâyelerinizde müzik süresini kaç saniye kullanmak istediğinizide ayarlayabilirsiniz. Sizin tercihinize göre 15 saniye olarak müziği hikâyelerinizde çalabilirsiniz. Daha az bir süre ile hikayenizde çalmak isterseniz, bu ayarı yapabilmeniz de mümkündür. Ayrıca şarkıların hangi kısımlarını kullanacağınıza da karar verebilmektesiniz. Hikâyelerinizde bütün müziği kullanamıyorsunuz. Müziğin nakaratını ya da istediğiniz bir bölümünü, müziği seçtikten sonra, aşağı tarafta bulunan beyaz kutucuğu kaldırdığınız takdirde ayarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Ucuz Takipçi Satın Al

Instagram’da Hikâyede Müzik Yazılarını Kaldırma Nasıl Ayarlanır?

Instagram hikâyenize müzik ekledikten sonra uygulama otomatik olarak şarkıların sözlerinihikayenize eklemektedir. Şarkı sözleri ekranda görünmeye başladığında, şarkıda gönderilerinizde söylenmeye başlanmaktadır. Bu kısımda şarkı sözlerini farklı şekillerde kullanabilme olanağınız vardır. Instagram bu özelliği 6 farklı şekilde sunabilmektedir. Eğer şarkı sözlerinin hikâyenizin arka tarafında olmasını istemiyorsanız, en sağdaki seçenekleri kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu seçenekler arasında şarkının albüm kapağının bulunduğu bir seçenek de vardır. Hikâyenizde yer verdiğiniz albüm kapağının, boyutunu ve koyacağınız yeri ayarlayabiliyorsunuz.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip